این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

سفر تیم روزیاتو به پلنگ‌دره و چادر زدن در جنگل [تماشا کنید]

۲۰ تیر ۱۳۹۸
706 views
بدون نظر

امسال شاهد یک اتفاق خوب برای گردشگری کشورمان بودیم و آن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در میراث طبیعی جهان بود. جنگل‌های هیرکانی در حاشیه جنوبی دریای خزر از گیلان تا گلستان امتداد دارند.

یکی از نزدیک‌ترین بخش‌های جنگل‌های هیرکانی به پایتخت ایران، جنگل و آبشار پلنگ‌دره است. این منطقه در فاصله ۲۴۱ کیلومتری از تهران و در حوالی شیرگاه استان مازندران واقع شده و شما می‌توانید با حدود سه ساعت رانندگی به اول جاده جنگلی این موزه طبیعی برسید.

با اینکه حدود یک ساعت از ادامه راه، خاکی است، اما چشم‌انداز بی‌نظیر دو طرف مسیر به قدری زیباست که به هیچ عنوان خسته نخواهید شد. از درختان سر به فلک کشیده گرفته تا درختان گل و میوه و صدای پرنده‌ها. البته رودخانه هم مزید بر علت شده و بر صفا و خرمی پلنگ‌دره اضافه کرده.

همه این زیبایی‌ها باعث شد تا تیم روزیاتو تصمیم بگیرد یک شب را در دل جنگل و در کنار رودخانه چادر بزند و تا صبح در هوای این فسیل زنده نفس بکشد. ما با تجهیزات لازم برای کمپینگ به نزدیکی آبشار پلنگ‌دره رفتیم و در جایی که کمترین آسیب به طبیعت وارد می‌شد، کمپ کردیم. صدای رودخانه، درختان بلندقامت و سرسبزی محل اقامتمان ما را مسحور کرده بود که بارش باران در تابستان، جذابیت این همه زیبایی‌ را دو چندان کرد.

پلنگ دره

پیشنهاد می‌کنیم حتما جنگل زیبای پلنگ‌دره را در نقشه سفرهای خود سنجاق کنید.

برای اینکه خودتان شاهد این توصیفات باشید از شما دعوت می‌کنیم تا سفر تیم روزیاتو به پلنگ‌دره و چادر زدن آنها در جنگل را در ویدئوی زیر تماشا کنید.

نوشته سفر تیم روزیاتو به پلنگ‌دره و چادر زدن در جنگل [تماشا کنید] اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.


لینک کوتاه مطلب

http://gtalk.ir/?p=781

برچسب ها

مطالب مشابه