ریک برویگ (سفر به مرکز زمین) می گوید فیلم سینمایی یوگی خرسه از نظر اکشن حال و هوای سری فیلم های ایندیانا جونز را دارد و تماشای آن به صورت سه بعدی بدون شک تجریه ای سرگرم کننده برای تماشاگران خواهد بود…
برویگ فیلم را براساس فیلمنامه ای از براد کاپلند جلوی دوربین می برد, که یکی از پروژه های کمپانی برادران وارنر برادرز برای اقتباس از انیمیشن های کلاسیک ویلیام هانا و جوزف بابارا است.
طبق رسم این روزهای هالیوود فیلم ترکیبی از بازیگران – با حضور آنا فاریس و تام کاوانا- و شخصیت انیمیشنی خلق شده توسط گرافیک کامپیوتری (CG) است. داستان فیلم هم از این قرار است که پای انسان ها برای انجام تحقیقاتی به جلی استون پارک, محل زندگی یوگی و دوستانش, باز می شود و آنها باید برای حفظ خانه شان آستین ها را بالا بزنند و به جنگ انسان ها بروند.
دن آکروید صداپیشگی شخصیت یوگی را بر عهده دارد و جاستین تیمبرلیک (شبکه ی اجتماعی) هم به جای دوست صمیمی او یعنی بو-بو صحبت می کند. با اینکه تیمبرلیک در دنیای موسیقی به شهرت رسیده اما برای صداپیشگی گزینه ی مناسبی است; او در کودکی از هواداران مجموعه تلویزیونی یوگی خرسه/ یوگی و دوستان بوده و هم اینکه پیش از این در شرک ۳ به جای شخصیت آرتی حرف زده بود.
به گفته ی برویگ یوگی خرسه اثری با حال و هوای کلاسیک است و به دوره ی خاص یا قشر ویژه ای از تماشاگران تعلق ندارد. فیلم ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ اکران خواهد شد
.