این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

شرایط و قیمت جدید دریافت ویزای شنگن از اول ژانویه ۲۰۲۰

۲۱ خرداد ۱۳۹۸
701 views
بدون نظر

طبق اعلام شورای اتحادیه اروپا، از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی که مصادف با دهم دی ماه سال ۱۳۹۸ است، به منظور دریافت ویزای شنگن کوتاه مدت گردشگری، دیداری، تجاری یا بلند مدت (TYPE D) بایستی به جای ۶۰ یورو سابق، ۸۰ یورو پرداخت کرد. هم‌چنین،  تسهیلاتی برای صدور روادید افرادی که کثیر السفر هستند و علاقمندند تا مرتب به منطقه شنگن سفر کنند، ارائه می شود که گفته شده، اعطای ویزای شنگن ۵ ساله مولتی پل (MULTIPLE) از آن جمله است. با این ویزا، دارنده روادید می تواند ظرف ۵ سال به دفعات، وارد محدوده شنگن شده و از ان خارج شود.

قبلا با دریافت ویزای مولتی پل شنگن، شما می توانستید بین ۹۰ تا ۳۶۵ روز در محدوده شنگن تردد کنید و پس از آن،  بایستی به منظور تمدید ویزا، درخواست روادید جدید می کردید. اما با برنامه جدید اعطای ویزای شنگن، متقاضیان این نوع ویزا می توانند در صورتی که از سوابق شغلی و کاری خوبی برخوردار بوده و سابقه دریافت چندین ویزای شنگن در سال‌های اخیر را در گذرنامه فعلی و قبلی داشته باشند، از ویزای ۵ ساله بهره مند شوند که هم چون ویزای مولتی پل ۵ ساله کانادا، امکان تردد نامحدود را به دارنده آن اعطا می کند.

حتما ببینید: راهنمای دریافت ویزای شنگن و نکته های مهم

ویزا شنگن

حتما ببینید: راهنمای جامع دریافت ویزا ۵  ساله مولتی پل کانادا 

به  نظر می رسد در صورت اجرایی شدن این قانون از اول ژانویه ۲۰۲۰، شمار متقاضیان ویزای شنگن، تفاوتی با قبل نداشته باشد. چرا که در سال های اخیر، اعطای ویزای شنگن گردشگری و دیداری و تجاری به ایرانیان، بسیار سخت شده و هم چون ویزای گردشگری کانادا، شاهد افزایش حجم ریجکتی های ویزای شنگن هموطنان در کنسول های اروپایی تهران هستیم. افزایش شمار برچسب های شنگن جعلی که سبب رد شدن تقاضای دریافت  ویزای کانادا و افت پرستیژ گذرنامه ایرانی در کنسول کانادا در کشورهای همسایه ایران شده است، از جمله تبعات افزایش شمار VISA REFUSAL ایرانیان در سال های اخیر است.

برای دریافت ویزای شنگن، شما بایستی مدارکی مستند و مستدل برای نشان دادن توانایی مالی خود جهت پوشش هزینه ها در محدوده شنگن ارائه کنید. از همه مهم  تر، باید کنسول را قانع کنید که پس از اتمام زمان روادید، منطقه  شنگن را به سمت میهن اسلامی، ترک می کنید.

ماهانه صدها تن از هموطنان،  که به صورت قانونی یا غیر قانونی وارد منطقه شنگن شده اند، درخواست پناهندگی خود را تسلیم ادارات مهاجرت این ۲۷ کشور (به خصوص آلمان،‌ فرانسه و سوئد) کرده و با وجود رد شدن بیش از ۷۵ درصد تقاضای پناهندگی ایرانیان در سال های اخیر، هم‌چنان این رویه برای اخذ اقامت دائم و شهروندی اتحادیه اروپا (آن هم با دلایل مصنوعی و نخ‌نما)، روند صعودی پیدا کرده است که در مجموع، سبب ارتقا نظر منفی کنسول های شنگن در تهران به اعطای روادید به بسیاری از هموطنان شد.

مهم ترین مدرکی که شانس دریافت ویزا شنگن را افزایش  می دهد، سند ملکی یا پروانه کسب و کار و گواهی صلاحیت حرفه ای است که نشان می دهد شما سرمایه کافی برای زندگی در ایران دارید و به همین خاطر، کشش بازگشت شما به ایران پس از اتمام ویزا، زیاد است.

مخصوصا اگر مبلغ این سرمایه و دارایی، بیش از ۱۰۰ هزار یورو باشد. توجه کنید که برای دریافت تمکن مالی (BANK STATEMENT)، نرخ  ارز، قیمت ارز بازار آزاد (یعنی دلار بالای ۱۲ هزار تومان) نیست و همین امر سبب شده  تا با دلار زیر ۵ هزار تومان بانک  مرکزی، دارایی شما بالا تر نشان داده شود. موضوعی که اخیرا، آفیسر های کنسول ها روی آن زوم شده اند و این تفاوت نرخ را می دانند.

لذا اگر خواهان دریافت ویزای شنگن هستید و سابقه دریافت  هم  ندارید، از گردش حساب صوری و برداشت های سریع، پرهیز کنید و با توجه به دلار بالای ۱۲ هزار تومان، موجودی حساب خود را ارتقا دهید. معمولا به ازای هر روز اقامت در منطقه  شنگن، بایستی بین ۵۰ تا ۱۰۰ یورو، تمکن ارائه  کنید. اما هیچ گاه با تمکن زیر ۵ هزار یورو، مدارک خود را تسلیم سفارت خانه های شنگن در تهران نکنید.

توجه داشته باشید که سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری سنگاپوری در مجتمع لوکس  گالریا و سفارت  فرانسه و هلند و مجارستان و اتریش و نروژ از طریق کارگزاری هندی وی اف اس گلوبال در مجتمع هروی سنتر و سفارت آلمان از طریق شرکت رهیاب گذر آرتا، خدمات ویزای شنگن کوتاه مدت را برون سپاری کرده اند و شما بی نیاز از مراجعه به کنسول برای دریافت  ویزا هستید.

توجه داشته باشید که ویزای شنگن تضمینی و ویزای تضمینی مولتی پل پنج ساله کانادا، ۲ فریب بزرگ کلاهبرداران اینترنتی و موسسات بی نام و نشان حوزه گردشگری ایران است که وقت و سرمایه و امید مشتاقان تازه کار را نقش بر آب می کند. آسان ترین راه برای دریافت ویزای شنگن و ویزای کانادا، پذیرش تحصیلی با مدارک مستند و مستدل است.

نوشته شرایط و قیمت جدید دریافت ویزای شنگن از اول ژانویه ۲۰۲۰ اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.


لینک کوتاه مطلب

https://gtalk.ir/?p=624

برچسب ها

مطالب مشابه