این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

گزارش روزیاتو از سامانه وزارت تعاون برای اعزام نیروی کار به آلمان ۲۰۱۹

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
591 views
بدون نظر

اعزام نیروی کار به آلمان ۲۰۱۹ در دستور کار وزارت تعاون در سال ۹۸ است. اگر متقاضی ویزای شنگن و اقامت دائم در آلمان ۲۰۱۹ با ویزای کار تخصصی هستید یا علاقمند به دریافت بلوکارت (Bluecard)، اطلاعات خود را در سامانه کاریابی خارجی وزارت تعاون، وارد کنید.

معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اخیرا با صدور اطلاعیه ای، درباره جزییات اعزام نیروی کار متخصص و ماهر به کشورهای آلمان و کرواسی، توضیح داد. طبق این اطلاعیه، ثبت نام از متقاضیان کار در کشور آلمان وکرواسی از طریق سامانه کاریابی وزارت کار انجام می شود.

ثبت اطلاعات متقاضیان، به معنی الزام به اعزام آنان به کشورهای مذکور نیست. طبق این اطلاعیه، اولویت اعزام نیروی انسانی متخصص به کرواسی و آلمان، به رشته های علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات وارتباطات، مکانیک، الکترونیک وپرستاری مرتبط است.

سامانه کاریابی های خارجی، تحت نظارت وزارت تعاون کار می کند و در این نشانی در دسترس علاقمندان به اشتغال در خارج از کشور است. اگر قصد دریافت ویزای شنگن و اقامت بلند مدت و کسب شهروندی اتحادیه اروپا دارید، اکنون مشاوره های تخصصی و رایزنی وزارت کار با کارفرمایان مختلف در اروپا، این فرصت را در اختیار علاقمندان قرار داده است.

شرایط متقاضیان اعزام نیروی کار به آلمان

متقاضی اشتغال در کشور آلمان باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • حداکثر ۴۰ سال تمام
  • مسلط به زبان آلمانی در حد مدرک b1
  • داشتن حداقل مدرک کارشناسی در رشته های رایانه، مهندسی مکانیک و الکترونیک و پرستاری
  • موفقیت در آزمون شفاهی و تطبیق مدارک تحصیلی
  • انعقاد قرارداد با دفاتر هدایت و حمایت نیروی کار ایرانی در آلمان پس از تایید نهایی مدارک تحصیلی و زبان آلمانی
  • پرداخت ۵۰۰ یورو به دفتر هدایت وحمایت به صور علی الحساب بابت تطبیق مدارک تحصیلی و رزومه و مصاحبه زبان
  • پرداخت ۴ هزار یورو در رشته های مهندسی و ۲۰۰۰ یورو در رشته های پرستاری در صورتی که به عقد قراداد منتهی شود.
  • پرداخت ۲ هزار یورو به شرکت حقوقی آلمانی طرف قرارداد با دفتر هدایت وحمایت بابت پیگیری کار ویزا متقاضیان کار در آلمان

کلیه گرایش های مهندسی مکانیک، صنایع و الکترونیک، شانس پیدا کردن کار در آلمان دارند

حقوق ماهانه کارگران اعزام شده به آلمان

توجه داشته باشید که طبق اعلام وزارت کار، متقاضی در زمان اشتغال به کار، غیر از مبالغ یاد شده، نباید هیچ وجهی را به دفتر هدایت نیروی کار پرداخت کند. ضمنا در صورتی که کارفرما آلمانی، از پذیرش شما به عنوان نیروی کار امتناع کند، ۵۰۰ یورو، عودت نخواهد شد. به این موضوع توجه کنید.

شما می توانید اگر مدرک زبان آلمانی هم ندارید، مدارک خود را آماده و در سامانه ثبتنام و آپلود کنید و در حین فرآیند، سطح زبان خود را به b1 برسانید. این طرح، برای متخصصان دانشگاهی است و ماهانه بین ۳۳۰۰ یورو تا ۵۵۰۰ یورو در ماه، درآمد خواهد داشت. این طرح، شما را به دریافت blue card آلمان می رساند. امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز وجود دارد. اگر فرزند بالای ۱۸ سال دارید، باید از طریق پذیرش تحصیلی، ایشان را با خود همراه کنید.

حتما ببینید: ۱۰۰ نکته درباره تحصیل مهندسی، پزشکی و مدیریت در آلمان ۲۰۱۹

۱ ماه حقوق متقاضیان اعزام نیروی کار به آلمان به مراکز کاریابی به عنوان پورسانت کاریابی، پرداخت می شود

از سایت های کاریابی معروف آلمان برای پیدا کردن فرصت های شغلی در حوزه های پرستاری، مهندسی، مدیریت، تکنسینی و هنری نیز استفاده کنید

شیوه ثبت نام متقاضیان کار در آلمان

شما بایستی در سامانه رسمی اعزام نیروی کار به خارج از کشور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این آدرس، ثبت نام کنید و مدارک را بر اساس آنچه خواسته شده ، آپلود کنید تا پس از ارسال مدارک و دریافت کد پیگیری، از طریق سامانه با شما تماس بگیرند.

اعزام نیروی کار به آلمان

صفحه ایندکس بخش ثبت نام نیروی کار جهت اعزام به آلمان

همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، شما بایستی کد ملی خود را وارد کرده و پس از مطالعه شرایط و قوانین، روی بخش ادامه جهت انجام فرآیند قانونی اعزام نیروی کار به آلمان ۹۸ کلیک کنید.

به محض ورود کدملی شما، سیستم با سامانه ثبت احوال کشور، ارتباط برقرار کرده و در صفحه جدید، اطلاعات هویتی شما را شامل نام، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر و تاریخ تولد به نمایش میگذارد.

اعزام نیروی کار به آلمان

صفحه ثبت کارجوی جدید برای کشور آلمان

شما بایستی در این قسمت، اطلاعات هویتی خود را به خصوص فیلدهایی که با علامت قرمز نشان داده شده است، پر کنید.

اطلاعات هویتی خود را بر اساس اطلاعات گذرنامه به انگلیسی وارد کنید

عکس پاسپورتی هم آپلود کرده و روی گزینه ادامه کلیک کنید تا به بخش بعدی وارد شوید.

مراحل ۹ گانه تکمیل اطلاعات متقاضیان اعزام نیروی کار به آلمان ۲۰۱۹

همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، برای فرآیند اعزام نیروی کار به آلمان ۲۰۱۹، بایستی تحصیلات، مهارت ها، سطح زبان های خارجی، مشاغل درخواستی، اطلاعات بیمه ای، رزومه و سابق کار و تحصیل در خارج از کشور را در سیستم وارد کنید.

بخش ورود اطلاعات گذرنامه جهت اعزام نیروی کار به آلمان ۲۰۱۹

کلیه فیلدها باید به صورت کامل تکمیل شود.

اگر به زبانی مسلط هستید، در بخش ورود اطلاعات مهارت زبان، اطلاعات به درستی وارد شود و ۴ مهارت خواندن ونوشتن وحرف زدن وترجمه را بین عالی تا متوسط، انتخاب کنید.

در بخش ورود اطلاعات مشاغل درخواستی، شما بایستی یکی از صدها شغل پیشنهادی سیستم جهت متقاضیان تخصصی اعزام نیروی کار به آلمان را انتخاب کنند و نوع فعالیت هم مشخص شود که در عکس بالا مشاهده میکنید

در بخش انتخاب کاریابی، شما تنها می‌توانید کاریابی اریکا را انتخاب کنید. آدرس کاریابی رسمی طرف قرارداد وزارت کار برای اعزام نیروی کار به آلمان در نشانی: تهران ، خیابان احمدقیصر(بخارست)-خیابان هشتم-پلاک۱۳-واحد۳ قرار دارد. در انتهای ثبت نام مراحل ۹ گانه بالا، کد پیگیری برای شما ارسال می شود تا پس از بررسی مدارک و اطلاعات وارد شده، برای تکمیل پرونده و دعوت به کاریابی و پرداخت هزینه ۵۰۰ یورو، دعوت شوید.

کدپیگیری ارسالی به شما با ۲۰۱۹ آغاز می شود

به منظور اشتغال در آلمان، استفاده از خدمات معاونت کارآفرینی وزارت کار و تسهیلاتی که برای اعزام نیروی کار به آلمان در دستور کار دارد را در نظر داشته باشید و از مراجعه به مراکزی که مجوز کاریابی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور ندارند، خودداری کنید.

نوشته گزارش روزیاتو از سامانه وزارت تعاون برای اعزام نیروی کار به آلمان ۲۰۱۹ اولین بار در روزیاتو پدیدار شد.


لینک کوتاه مطلب

https://gtalk.ir/?p=233

برچسب ها

مطالب مشابه